USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Ford ABD'de bazı sedan modellerin satışını sonlandıracak

Ford ABD
11 Mayıs 2018 00:44

ABD’li otomotiv devi Ford, Kuzey Amerika’da satışları yavaş olan sedan taşıtların satışını sonlandıracağını, Mustang ve gelecek sene tanıtımı yapılacak Focus Active'in, satışı sürecek binek vasıtalar olacağına söyledi. Fox Business'da yer alan habere göre, beklenenden.

ABD’li otomotiv devi Ford, Kuzey Amerika’da satışları yavaş olan sedan taşıtların satışını sonlandıracağını, Mustang ve gelecek sene tanıtımı yapılacak Focus Active'in, satışı sürecek binek vasıtalar olacağına söyledi.

Fox Business'da yer alan habere göre, beklenenden daha iyi ilk çeyrek hasılat ve kazanç söyleyen Ford, minik vasıtalara olan arzın düşmesi sebebiyle önümüzdeki birkaç senede kamyonet ve SUV mahsul gamına odaklanacak.


Ford'un Kuzey Amerika'da şu anda satışta olan Ford modelleri, Fiesta, Focus, Fusion ve Taurus. Firma lüks araba markası Lincoln'e ait rastgele bir bilgi vermedi.


Ford maliyet kesintileri ve yarar çoğalışlarıyla 2020'ye kadar toplam 25.5 milyar dolar tasarruf sağlamayı düşünüyor. Firma daha evvel 11.5 milyar dolar tasarruf yapacağını öngörmüştü.


Kaynak: DHA Kaynak: www.otohaber.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP