USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Filistin Lideri Abbas İsrail ve ABD'ye Meydan Okudu: Gösterilerimiz Devam Edecek

Filistin Lideri Abbas İsrail ve ABD'ye Meydan Okudu: Gösterilerimiz Devam Edecek
15 Mayıs 2018 00:25

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğni Kudüs'e taşımasının ardından Gazze başta olmak üzere Filisitin'in dört bir yanınında şovlar tertip edilmeye başladı.

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğni Kudüs'e taşımasının ardından Gazze başta olmak üzere Filisitin'in dört bir yanınında şovlar tertip edilmeye başladı. Şovlarda İsrail askerlerinin müdahalesi neticeyi 50'nin üzerinde Filistinli hayatını yitirdi.

ABD VE İSRAİL'E ALAN OKUDU

Şovlar sonrası Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas kameralar karşısına geçti. Abbas, "Filistin bizim toprağımız!" deyip, İsrail ve ABD'ye alan okudu.

"ŞOVLARA SON VERMEYECEĞİZ!"

İşte Mahmud Abbas'ın mevzuyla alakalı lafları:

Bu topraklar bizimdir. Bizim atalarımızın topraklarıdır. Ulusumuz hiçbir biçimde barışçıl şovlardan bırakmayacaktır. Hiçbir biçimde bu barışçıl şovlarımızı sona erdirmeyeceğiz. Bu hareketle ABD kendisini politik sürecin dışına itmişti. ABD Ortadoğu'daki sulh sürecinin artık arabulucusu değildir. ABD'nin aarabuluculuğunu netlikle kabul etmiyoruz.

TÜRKİYE VE DÜNYADAN ABD VE İSRAİL'E SERT TEPKİ GELDİ

Büyükelçiliğin Kudüs'e taşınmasının ardından Avrupa Birliği, İran ve Arap dünyasından tepki sesleri yükseldi.

Türkiye'den de Dışişleri Bakanlığından mevzuyla alakalı yapılan söylemede İsrail'in atağı ve ABD'nin Büyükelçiliği taşıması sert bir dille kınandı.

"BU KARARI YOK KARARINDA SAYIYORUZ!"

Başbakan Binali Yıldırım ise mevzuyla alakalı Ankara'da yaptığı söylemede, "ABD malesef, sivilleri katleden İsrail idaresinin yanında fütursuzca yer almış ve bu insanlık kabahatine ortak olmuştur. Bunun öğrenilmesini istiyoruz. Bu kararı bir defa daha şiddetle ayıplıyoruz ve yok kararında sayıyoruz." ifadelerini kullandı.

Londra'da Konuşan Erdoğan'dan ABD'ye Kudüs Tepkisi: Karar Talihsizlik, Reddediyoruz!Londra'da Konuşan Erdoğan'dan ABD'ye Kudüs Tepkisi: Karar Şanssızlık, Yalanlıyoruz! Filistin'de Katliam Yapan İsrail'e Trump'tan Övgü Geldi: İsrail için Harika Bir GünFilistin'de Kırım Yapan İsrail'e Trump'tan Methiye Geldi: İsrail için Harika Bir Gün Gazze'deki Katliama Türkiye'den Sert Tepki: İsrail'in Utanç Duvarına Eklenen Yeni Bir CinayetGazze'deki Kırıma Türkiye'den Sert Tepki: İsrail'in Utanç Duvarına İlave Edilen Yeni Bir Cinayet İsrail Katliam Yaparken ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği Açıldı, Trump'tan İlk Açıklama Geldiİsrail Kırım Yaparken ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği Açıldı, Trump'tan İlk Söyleme Geldi 52 Filistinliyi Şehit Eden İsrail'in Savaş Uçakları Gazze'yi Vurdu52 Filistinliyi Şehit Eden İsrail'in Savaş Uçakları Gazze'yi Vurdu Kaynak: www.haberler.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP