USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Filistin'de İntifadanın Ayak Sesleri Duyulmaya Başladı: FKÖ Genel Grev İlan Etti

Filistin'de İntifadanın Ayak Sesleri Duyulmaya Başladı: FKÖ Genel Grev İlan Etti
14 Mayıs 2018 18:14

Amerika Birleşik Devletlerinin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından Gazze başta olmak üzere Filisitin'in dört bir yanında şovlar başladı.

Amerika Birleşik Devletlerinin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından Gazze başta olmak üzere Filisitin'in dört bir yanında şovlar başladı.

İsrail askerlerinin kanlı müdahalesinde 50'den fazla Filistinli hayatını yitirdi. Şovların ardından FKÖ'nün genel grev kararı alması 3. intifadanın ayak sesleri olarak açıklandı.

ABBAS, Amerika Birleşik Devletleri VE İSRAİL'E ALAN OKUDU: ŞOVLAR DEVAM EDECEK!

Öte yandan vakalar sonrası kameralar karşısına geçen Filistin Devlet Başkanı, "Filistin bizim toprağımız deyip Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'e alan okudu. Şovların Kudüs'şöhret Filistin'in başşehri olarak tanınmasına kadar kesintisiz süreceğini söyleyen Abbas, Amerika Birleşik Devletlerinin arabulucu rolünün de Filistin yönetimi için sona erdiğini söyledi.

İNTİFADALAR GENEL GREVLE BAŞLADI

Öte yandan Filistin Kurtuluş Teşkilatı, kararı protesto etmek için genel grev bülten etti. Genel grev kararı Filistin toğpraklarında her zaman intifada ile aynılaştırılan hareketler arasında yer alıyor.

Anımsanacağı gibi 1987 ve 2000 senelerinde başlayan ve senelerce devam eden iki intifada hareketi de genel grev kararıyla başlamıştı.

Londra'da Konuşan Erdoğan'dan ABD'ye Kudüs Tepkisi: Karar Talihsizlik, Reddediyoruz!Londra'da Konuşan Erdoğan'dan Amerika Birleşik Devletlerine Kudüs Tepkisi: Karar Şanssızlık, Yalanlıyoruz! Filistin'de Katliam Yapan İsrail'e Trump'tan Övgü Geldi: İsrail için Harika Bir GünFilistin'de Kırım Yapan İsrail'e Trump'tan Methiye Geldi: İsrail için Harika Bir Gün Gazze'deki Katliama Türkiye'den Sert Tepki: İsrail'in Utanç Duvarına Eklenen Yeni Bir CinayetGazze'deki Kırıma Türkiye'den Sert Tepki: İsrail'in Utanç Duvarına İlave Edilen Yeni Bir Cinayet İsrail Katliam Yaparken ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği Açıldı, Trump'tan İlk Açıklama Geldiİsrail Kırım Yaparken Amerika Birleşik Devletlerinin Kudüs Büyükelçiliği Açıldı, Trump'tan İlk Söyleme Geldi 52 Filistinliyi Şehit Eden İsrail'in Savaş Uçakları Gazze'yi Vurdu52 Filistinliyi Şehit Eden İsrail'in Savaş Uçakları Gazze'yi Vurdu Filistin Lideri Abbas İsrail ve ABD'ye Meydan Okudu: Gösterilerimiz Devam EdecekFilistin Lideri Abbas İsrail ve Amerika Birleşik Devletlerine Alan Okudu: Şovlarımız Devam Edecek Kaynak: www.haberler.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP