18°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Fenerbahçe CSKA Moskova maçında akıl oyunları

Fenerbahçe CSKA Moskova maçında akıl oyunları
17 Mayıs 2016 06:37

Fenerbahçe CSKA Moskova maçında Fenerbahçeli oyuncuyu iterek olayların fitilini ateşleyen Dmitry Konov, mücadelenin hakemi Javor'un patronu çıktı.

THY Avrupa Ligi finalinde CSKA Moskova karşısında 21 sayı geriden tarih yazmanın eşiğine gelen Fenerbahçe, özellikle maçın son anları ve uzatma dakikalarında başta Sloven Damir Javor olmak üzere hakemlerin düdüklerine takılmıştı. Büyük isyana yol açan kararların arkasındaki detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

KALİNİC'İ İTEN MAÇIN HAKEMİNİN PATRONU

Özellikle CSKA Moskova'nın da oynadığı VTB Ligi'nde düdük çalan Javor'un bu kritik maça atanması soru işaretleri uyandırdı. Asıl ilginç olan olay ise maçın 3. periyodunda yaşanmıştı. Fenerbahçeli Kalinic'in bir pozisyon sırasında dengesini kaybederek üstüne gelmesi sırasında onu sertçe iten Sergey Kushcenko, VTB Ligi'nin CEO'su ve bir anlamda Damir Javor'un patronu.

SAHADAN ATAMADILAR

Kushcenko ile maçı izleyen Rus milyarder Dmitry Konov ise VTB Ligi'nin sponsoru. Böyle olunca Fenerbahçeli yöneticilerin itirazına rağmen Kushcenko ve Konov saha dışına çıkarılmadıkları gibi, Javor'un maçı CSKA'ya vermesini de yakından izlemiş oldular.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP