USD
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Facebook'un ihtihar alarmı Türkçe!

Facebook'un ihtihar alarmı Türkçe!
15 Haziran 2016 08:44

Sosyal medyanın en büyüklerinden Facebook önemli bir atılım yaparak intihar alarmını Türkçe'ye çevirdi. Bu uyarı intihar vakalarını önlemeye yarıyor.

Facebook intiharların önüne geçmek için geliştirdiği özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu. 

Bir süredir İngilizce olarak ana dili İngilizce olan ülkelerde kullanılabilen özellik ile ilgili resmi bir duyuru yapan Facebook, söz konusu özelliğin diğer diller ile de entegre edildiğini duyurdu. 

TÜRKÇE OLARAK KULLANILACAK

Platformda yer alan tüm dillere entegre edilen özellik Türkçe olarak da kullanılabilecek. 

Facebook, platform üzerinden intihar notu paylaşarak hayatına son veren kişilerin kurtarılması için başlattığı bu proje ABD'de intihar vakalarının son 20 yılın en yüksek seviyeye ulaştığı dönemde kullanıma sunulmuştu. 

FACEBOOK'UN İNTİHAR ALARMI NASIL ÇALIŞIYOR? 

Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, intihar edeceğini ya da kendisine zarar vereceğinden endişe duyduğu kişilerin paylaşımlarını işaretleyerek Facebook'u bilgilendirebilecek. 

Uygulama sayesinde kullanıcılar intihar edeceğini düşündükleri arkadaşlarını işaretliyor ve güvenlik sağlık ekipleri durumdan haberdar ediliyor.

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP