USD
22°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Facebook, Reklam ve Sayfalara daha fazla Şeffaflık Getiren Güncellemeler Duyurdu

Facebook, Reklam ve Sayfalara daha fazla Şeffaflık Getiren Güncellemeler Duyurdu
30 Haziran 2018 23:08

Artık size gösterilmiyor olsa dahi bir sayfanın Facebook, Instagram, Messenger ve Facebook'un iş ortakları ağında yayınladığı tüm aktif reklamları görebileceksiniz.

Artık size gösterilmiyor olsa dahi bir sayfanın Facebook, Instagram, Messenger ve Facebook'un iş ortakları ağında yayınladığı tüm aktif reklamları görebileceksiniz. Bunun için Facebook'a giriş yapıp herhangi bir sayfayı ziyaret etmeniz ve "Bilgi ve Reklamlar" sekmesine tıklamanız yeterli olacak. Burada o sayfanın yayında olan tüm reklamlarının bir kopyasını görecek ve "Reklamı şikayet et" seçeneği ile şüpheli gördüğünüz reklamları Facebook'a bildirebileceksiniz.

Ek olarak artık reklam veren ya da vermeyen tüm sayfalarla ilgili, sayfada yakın zamanda yapılan isim değişiklikleri ve sayfanın oluşturulduğu tarih gibi daha fazla bilgi kolayca edinilebilecek. Söz konusu bilgilere önümüzdeki haftalarda daha fazlası da eklenecek.

Facebook'taki reklamların büyük bir çoğunluğu, yeni müşterilere ulaşmak isteyen küçük işletmeler, önem verdikleri konularla ilgili bağış toplamak isteyen topluluklar gibi meşru kuruluşlar tarafından veriliyor. Ancak ürünlerinin kötü aktörler tarafından suiistimal edilebileceğinin de farkında olan Facebook, bu yeni güncellemelerle platformdaki sayfaların ve reklamların şeffaflığını artırarak olası kötüye kullanımları önlemeyi ve hesap verilebilirliği artırmayı amaçlıyor.

Kaynak: www.haberler.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP