USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Eurovision’u İsrail kazandı

Eurovision’u İsrail kazandı
13 Mayıs 2018 10:39

Başşehir Lizbon'daki Altice Arena'da tertip edilen finalde 26 ülke yarıştı.

Başşehir Lizbon'daki Altice Arena'da tertip edilen finalde 26 ülke yarıştı. Ulus ve jüri oylamasının ardından İsrailli Netta Barzilai, "Acemi" isimli şarkısıyla 529 puan alarak birinciliği elde etti.

"SPEKTRUMU DESTEKLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

Böylece İsrail müsabakada dördüncü defa birinci olurken, Netta Barzilai ilk söylemesinde "Çok mutluyum, spektrumu desteklediğiniz için teşekkür ederim." dedi. Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin temsilcisi Eleni Foureira "Fuego" adlı şarkısıyla 436 puan alarak ikinciliği, Avusturya temsilcisi Cesar Sampson ise "Nobody But You" adlı şarkısıyla 342 puan alarak üçüncülüğü elde etti.

"BİRDEN SAHNEYE ÇIKARAK MİKROFONUNU ALDI"

Şarkıların seslendirilmesinin ardından geçen senenin galibi 28 yaşındaki Portekizli Salvador Sobral, 75 yaşındaki Brezilyalı Caetano Veloso'yla beraber sahne aldı. Birleşik Kraliyet temsilcisi SuRie'nin performansı sırasında bir protestocu sahneye çıkarak şarkıcının elinden mikrofonu aldı. Güvenlik eforları, protestocuya müdahale ederken SuRie, şarkısını seslendirmeyi sürdürdü. Yayıncı kuruluş, güvenlik eforlarının müdahalesi sırasında ekrana izleyiciler arasında yer alan İngilizleri getirdi.

200 MİLYON ŞAHIS TELEVİZYONDAN TAKİP ETTİ

10 binden fazla bireyin arenada izlediği müsabaka finalini, dünya çapında da takribî 200 milyon bireyin de televizyonlarından takip ettiği değerlendiriliyor. Müsabakaya Avrupa dışından İsrail'in yanı sıra Avustralya da katıldı.

TÜRKİYE YER ALMADI

Türkiye ise, komşu ülkelerin birbirlerine rey verdiği, bunun da puanlamada haksızlığa yol açtığı bahanesiyle müsabakada yer almıyor. Türkiye, en son 2012'de Can Bonomo ile müsabakaya katılmıştı.

Kaynak: www.haberler.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP