USD
22°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Erkan Baş kimdir?

Erkan Baş kimdir?
20 Mayıs 2018 20:17

Türkiye Emekçi Partisi Kurucular Heyeti Abonesi Erkan Baş, HDP'den milletvekilliği için aday adayı olduğuna söyledi.

Türkiye Emekçi Partisi Kurucular Heyeti Abonesi Erkan Baş, HDP'den milletvekilliği için aday adayı olduğuna söyledi. Peki Erkan Baş kimdir?

ERKAN BAŞ KİMDİR?

Erkan Baş, 14 Temmuz 1979 tarihinde Almanya‘nın Berlin şehrinde doğmuştur. Yugoslavya muhaciri Boşnak bir aile olan anne babası Almanya’ya çalışmaya giden emekçilerdendi. Alibeyköy’de gelişti. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul‘da okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümünü tamamladı. Aynı alanda yüksek lisans çalışması yaptı. Üniversite sonrasında “Bilim Tarihi Araştırmaları” mecmuası Genel Yayın Rejisörlüğü yaptı. Aynı senelerde bir zaman İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan ve Cemiyet Bilimleri Kısmı’nde konuk öğretim vazifelisi olarak çalıştı. Üniversitede yemekhanenin özelleştirilmesine karşı yapılan eylemin ardından uzaklaştırma cezası aldı ve akademisyenlik yaşamı da böylece yarıda kaldı. Genç yaşta Sosyalist İktidar Partisi SİP abonesi oldu. Bu partide ve devamında kurulan Türkiye Komünist Partisi'nde TKP muhtelif mesullükler üstlendi. Baş şu anda Türkiye Emekçi Partisi Kurucular Heyeti Abonesi misyonunda bulunuyor. Kaynak: www.cumhuriyet.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP