USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem
Erdoğan, İnce'ye
08 Mayıs 2018 13:35

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 26 Nisan'daki köşe yazısında Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi aktarmış ve "Seçilirsem Beştepe'de oturmam.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 26 Nisan'daki köşe yazısında Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi aktarmış ve "Seçilirsem Beştepe'de oturmam. Çankaya Köşkü'ne geçerim. Beştepe'yi satacağım." dediğini aktarmıştı. Grup buluşmasında gündeme dair söylemeler yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce'ye "Bu nasıl cüce bir siyaset? Bu zamana kadar ekili ağacınız yok." diyerek sert çıktı.

Erdoğan'ın söylemeleri şöyle:

"KILIÇDAROĞLU'NUN İBRAZ BİÇİMİ, BU MEVZUYA BAKIŞINI ORTAYA KOYUYOR"

"Cumhurbaşkanı adayları büyük miktarda belirli olmuş vaziyette. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı'nın adayı olarak bireyimin müracaatını yapmış bulunuyor. Ayrıca ittifak protokolü Yüksek Seçim Kuruluna teslim edildi. Nitekim kimi partiler grup kararı veya imza toplamak suretiyle adaylarını cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiler. Ana muhalefet partisi hariç. Partisini idaremek daha ehemmiyetli olacak ki, ülkeyi idaremek için başkasını gösterdi. Partisinin genel başkanlığına bir cinsli seçilemeyen birini cumhurbaşkanı adayı gösterdiler. Zati Kılıçdaroğlu'nun ibraz biçimi, hareketleri bu mevzuya bakışını ortaya koyuyor. Bizim bakış açımızda cumhurun en üst temsil edecek birey olması gerekiyor. En üst makamda temsil edecek bir şahsın da buna uygun birisi olması gerekiyor."

"BU İŞİN SONU CHP'NİN TOPTAN SATIŞINA KADAR GİDER"

"CHP, ekonomiden bir hayli alana kadar nitelik sayılmıştı. Bu aday da bu niteliklerle ilişki kuran pek olmadı. Korkarım, Bu işin sonu CHP'nin toptan satışına kadar gider. Nasılsa CHP, tercih kampanyası süresince bunların hesabını halka verecektir. Burada CHP'ye mi bakacağız, yoksa ortaya sürdüğü garibana mı bakacağız.

"ÇILDIRTMASALAR DA DONAKALTTILAR"

Bir gerçeği var bir de kukla var. Hani Hacivat ile Karagöz oyunlarında sopayı yakalayan bir kuklacı vardır. Biz şimdi sopanın ucundaki ile mi yoksa kuklacı ile mi uğraşacağız. Bizi çıldırtacaklarını söylediler, haklarını verelim çıldırtmasalar da donakalttılar. Bu karikatür tip ulusumuzu eğlendirmeye uğraşıyor. Şu 16 yıldır kendi sikletimizde bir muhalefet bulamadık."

"BU NASIL CÜCE BİR SİYASET"

"Önümüzde yeni bir yarıyıl var, zafer çıtamızı hizmet ve politik kriterleri yukarıya çıkardık. Dikkat ederseniz bizi bu kriterleri yükseltmeye kimse zorlamadı, biz çıtayı yukarıya çıkardık. Biz hep başkalaşım ve büyümeden yana olduk. İcraatleri bu istikamet de yaptık. Muhalefete bakınca şöyle bir manzara ortaya çıkıyor, birisi halkın evini, birisi devletin uçaklarını, biri idare sistemini göze kestirmiş. Bkocaman Çankaya'da uyuyacakmış, birisi Külliye'yi gençlere verecekmiş. Bu nasıl cüce bir siyaset. Bunlar çok kolay, popülist siyasetler. Ulus sizden neyi devireceğinizin değil, neyi inşa edeceğinizi bekliyor. Bu zamana kadar ekili ağacınız yok, neyi dikeceksiniz onu söyleyin. Tasalara çare olacak, usta kalacak bir projeniz var mı onu söyleyin. 16 yıldır iktidara gelmek için uğraşan muhalefetin daha büyük projelere lüzumu yok mu? Tek tasaları Erdoğan'ı devirmek. Bizi başbakanlığa da, cumhurbaşkanlığına da ulusumuz getirdi. Ulus ne zaman tamam der ise, o zaman çekiliriz."

"MUHALEFERİN PROJESİ TÜRKİYE'Yİ DAHA ÖNCEKİNE DÖNDÜRMEKMİŞ"

"Her cesurun bir yoğurt yiyişi var. Muhalefetin projesi yok dedik, ama haksızlık ettik sanırım. Bir projeleri var. Bu projeleri Türkiye'yi daha öncekine döndürmekmiş. Daha Önceki sisteme dönmek halka haksızlık demektir. Size bu taahhütle gelenlere şunu mesele; AK Parti 2 milyon 484 bin derslik yaptı siz onları da mı devireceksiniz? AK Parti 111 yeni üniversite açtı onları da kapatacak mısınız? AK Parti 69 milyon şahsa geniş bant internet sağladı onları da kesecek misiniz? AK Parti, 540 bin sıhhat çalışanını işe aldı onları da kapı dışarı mı edeceksiniz? 5 bine yakın ambulansı devreye soktu, onları hurdaya mı çıkaracaksınız? AK Parti 20 bin km yol yaptı, asfaltlarını söküp tarlaya filan mı dönüştüreceksiniz? AK Parti Türkiye'de 29 havalimanı inşa etti, bunları kapatacak mısınız? AK Parti 6 şehirde kullanılan natürel gazı, 78 ile çıkardı, bu boruları söküp atacak mısınız? Konutları tekerrür kömürlü sobalara mı döndüreceksiniz? AK Parti Fırat Kalkanı ve Afrin'de 4 bin 423 teröristi tesirsiz hale getirdi, 4 bin kmlik alanı tehlikesiz hale getirdi, siz buraları yine teröristlere mi vazgeçeceksiniz? Yarın karşınıza geldiklerinde bunu mesele, rica ediyoruz. Daha Öncekine döndürme tasarıyı olanların bunu da yapma olasılığı var."

"MANİFESTOMUZDA TÜRKİYE HAYALİMİZİ KISMEN BÜLTEN ETTİK"

"Bizim ulusumuza tahahütümüz, yeni idare sistemine geçmek, beceriksiz ve aksaklıkları hemen görüp, gidermek. Manifestomuzda Türkiye hayalimizi kısmen bülten ettik. Somut adımları ise bildirimizde anlatacağız. Daha Önceki idare sistemi ile yapabildiklerimiz bunlardı, dünya değişirken, Türkiye değişirken, bizim yerimizde saymamız düşünülemez. Her şeyden evvel ciddi bir deneyim ve birikimimiz var. 11 buçuk sene Başbakanlık, 3-4 sene cumhurbaşkanlığı deneyimimiz var. Milli değil yalnız, beynelmilel deneyimimiz var. Yola çıkan çırak değil. Kişim ve dostlarımın deneyimi var. Aldığımız mesafenin üstüne, hızla yeni yeni projeler koyarak devam edeceğiz. bizim karşısımızdakilerin ne tecrübeyi var, ne deneyimi. Sıfırdan başlayacaklar. Biz ise aldığımız mesafenin üstüne adımlar atarak ülkemizi muasır uygarlıklar seviyesinin üstüne çıkacağız. Bu, daha öncekini tamamen yalanlama değil, 16 senelik birikimin üstüne tertemiz bir Türkiye inşa etme sürecidir."

"MECLİS'TE ÇOĞUNLUĞU SAĞLAMAMIZ KOŞULDUR"

"Ekonomide rasyonel bir tabanı olmayan, tamamen kur atağının önüne geçmek için projelerimiz var. Dış siyasette yapacağımız çok iş var. Güvenlik için yurt içi ve yurt dışındaki harekâtları yapmak için birlik ve beraberliğe çok lüzumumuz var. Bütün bunları tesirli ve kararlı bir biçimde yapabilmek için Cumhurbaşkanlığı sistemi çok ehemmiyetli olacak. Meclis'te çoğunluğu sağlamamız koşuldur. Kanun çıkarmaya hatta Tüzük farklılığına gereksinim dinlenecektir. Ulusumuzdan isteğim, Tüzük değiştirecek efora eriştirmek, daha değişik bir efor katmak olacaktır. Ulusuma güveniyorum. Erdoğan, bugün ülkesinin aleyhine olacak hiçbir adım atmamış, hiçbir karar vermemiştir. Buna karşın ortaya çıkan meseleler, belki yanlışlar, arkası gayeden değil, yaşamın natürel akışı ve başkalaşımlardan kaynaklanmıştır. Bugün beraber olduğunuz insanların ileri de nereye rota çevireceğini kestirmek olası değil. Kendilerine başka maksatlar atama edenlere güle güle demekten başka bir şey elimizden gelmezdi. Bizim tek taahhütümüz ulusumuzdadır. Yaptıklarımızın hesabını halka vermekten çekinmedik. Hesabımız milletedir, hakkadır."

Erdoğan Erdoğan "Kur'an değişmeli" Diyen Fransızlara Sert Çıktı: Sizi Alaşağı Ederiz Erdoğan, İnce ile Görüşmesine İlişkin Konuştu: Tarih Henüz NetleşmediErdoğan, İnce ile Görüşmesine Ait Konuştu: Tarih Henüz Netleşmedi 2018 ERKEN TERCİH HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN Kaynak: www.haberler.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP