USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Erdoğan'dan Bahçeli'ye 'Af' cevabı

Erdoğan'dan Bahçeli'ye 'Af' cevabı
13 Mayıs 2018 10:09

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti evveli Atatürk Havalimanı'nda basın buluşması tertip etti. Erdoğan'ın söylemelerinden satır başları şöyle: Ekonomi, güvenlik ve terörle gayret iki ülke için de öncelik taşıyan alanlar.

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti evveli Atatürk Havalimanı'nda basın buluşması tertip etti.

Erdoğan'ın söylemelerinden satır başları şöyle:

Ekonomi, güvenlik ve terörle gayret iki ülke için de öncelik taşıyan alanlar. Neler yapabileceğimizi konuşacağız. Avrupadaki büyümeleri değerlendireceğiz.

Birleşik Kraliyet ile ikili ticaretimiz yüzde 39 oranında bir çoğalış kaydolarak 5 milyar dolar etrafına erişti. Birleşik Kraliyet, son 10 senede Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler arasında yer almıştır.

BAĞIŞLAMA ARZI

Erdoğan, Bahçeli'nin bağışlama önerisine ait, "Sayın Bahçeli'nin bu arzı kendisine aittir. Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz netlikle yok" ifadelerini kullandı.

Haber görseliErdoğan bağışlamayla alakalı daha evvel ne demişti? Haber görseliDemirtaş'tan Bahçeli'ye 'bağışlama' cevabı

"BU MEVZUDA KİMLER FALSO YAPMIŞSA ONLARLA YÜRÜMEK MUHTEMEL DEĞİL"

Erdoğan AKP'de milletvekili aday listelerini değerlediren Erdoğan, "Biz biliyorsunuz hücre yenilemesini politikada muvaffak olan bir partiyiz ve mevcutla kanaat eten, iktifa eden değil ve kadrosunu, hücrelerini kesintisiz olarak yenileyen, kuvvetlendiren nerede beceriksizlerimiz var, topallamalarımız var bunları gidermeye çalışan bir politik partiyiz dolayısıyla burada da nerede aksama varsa, nerede kasvetler varsa bunları gidermek suretiyle yeni bir kadro ortaya koymanın mücadeleyi içerisinde olacağız. Milletvekilleri bu işin hakkını netlikle dört mısra vermeli. Ankara'ya taşınıp, Ankara'da da meclise dahi doğru içten gelmeyen bir takımla yürümeyi düşünmüyoruz. Bu mevzuda kimler falso yapmışsa artık onlarla yürümek muhtemel değil." diye konuştu.

BANKALARIN FAİZ İNDİRİMİNE GİTMESİ

Erdoğan, faizlerin düşürülmesiyle alakalı bir suale şu cevabı verdi:

"Benim kanaatlerimi öğreniyorsunuz. Oluyor, olacak. Hele hele 24 Haziran'dan biçimi de oranı da çok daha değişik biçimde asıllaşacak.  Ben faizi her türlü ekonomik alanda makûsluğun anası, babası olarak görüyorum. Bunu muvaffak olmamız gerekli. Son ekonomideki dostlarımızla yaptığımız buluşmada attığımız adımlar tesirini gösterdi. Şu anda 0,98 bazda bir düşüşü aylık olarak yapıldı. Bu dahi hemen satışları etkiledi. Bunlar bir asıl. Bunlara âmâ olmak gibi tuhaflığımız olamaz. Bu bir olay. Onun için de hem yastık altındaki parayı çekelim diyorsun, kayıt altına alalım diyorsun. Hem bu noktada zorunlu adımları atmayacaksın. Olmaz. İyi yoldayız. Gerek başbakanımızın son söylemiş olduğu koli gerekse şu anda faizdeki son uygulamalar inanıyorum ki bizi çok daha iyi taşıyacaktır. Ama birileri gibi de parasız ev verelim. Böyle birşey yok. Şimdi onları dinlemeye başladık. Nasıl oluyor bu iş?. Bunlara da alıştık. Ama benim halkım bunları yutmayacaktır."

"BİZE DEĞENE BİZ DE DEĞERİZ"

Suriye'de devam eden sürece ait konuşan Erdoğan, "Biz kimseyi rahatsız etmiyoruz. Şu anda bize değene biz değeriz. Bize değmeyenle işimiz olmaz. Biz terör örgütüyle gayretimizi verdik, veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Afrin bunun en hoş misaliydi. Cerablus bunun en hoş misaliydi. Bundan sonraki süreçte de terör örgütü için oluşturulmaya çalışılan en doğudan en batıya bölgeyi zati hakimiyetimiz altına aldık, alıyoruz ve Afrin'den sonra İdlip'teki büyümeleri biliyorsunuz. Gözlem noktalarında 10 gözlem noktası elimizin altında. 11, 12 var. Onları da allahın izniyle bu hafta içinde tamamlayıp 12. gözlem noktası girildikten sonra İdlip'le alakalı kasvetler halledilmiş olacak. Ardından bizim Tel Rıfat meselemiz var. Münbiç var. Dışişleri bakanımız Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı ile ön görüşmesi oldu. Devamı olacak. Bize verdikleri lafı yakalamalarını bekliyoruz. Meblağlarsa Münbiç'te de PYD-YPG'nin orayı terk etmesini istiyoruz ve orayı da asıl sahipleri gelip yerleşecek" dedi. 

ANNELER GÜNÜ MESAJI

Anneler Günü'yle alakalı da konuşan Erdoğan, "Anneler gününüzü tebrik ediyorum. Anneleri yaşamda olanlara önerim annelerinizin ayaklarının altını öpün. Cennetin kokusunu alın. Ölmeyenler de annelerini dualarından uzak yakalamasınlar. Rabbim mukadder olan neyse o olacak ama annesiz olmak gerçekten çok güç. Tüm annelere hürmet ve sevgilerimi sunuyorum. Ellerinden öpüyorum. Annesiz yaşamdan bizleri rabbim yoksun etmesin diyorum" diye konuştu.

Kaynak: www.cumhuriyet.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP