25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

En faydalı besinler nelerdir?

En faydalı besinler nelerdir?
06 Temmuz 2018 13:14

Günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız besinlerin oldukça faydalı birer ‘süper gıda’ olduğunu biliyor muydunuz? Doğal mikrop önleyici etkiden kan şekerini korumaya kadar birçok önemli faydaya sahip bu gıdalar nelerdir, işte cevabı…Kakao Yeşil çay ve şaraba göre ?.

Günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız besinlerin oldukça faydalı birer ‘süper gıda’ olduğunu biliyor muydunuz? Doğal mikrop önleyici etkiden kan şekerini korumaya kadar birçok önemli faydaya sahip bu gıdalar nelerdir, işte cevabı…
En faydalı besinler nelerdir?

Kakao 

Yeşil çay ve şaraba göre çok daha yüksek oranda antioksidan içerir.

En faydalı besinler nelerdir?
Ceviz

İçeriğinde bol miktarda Omega 3 yağ asitleri barındırması nedeniyle kalp sağlığını korumada oldukça etkilidir. Kalp ve damar hastalıklarını tedavi eden ceviz lif içeriği ile birlikte sindirim sistemine de yardımcı oluyor.

En faydalı besinler nelerdir?
Dut ve böğürtlen

Dut cilt bakım malzemelerinde kullanılır özellikle saç dökülmelerinde etkilidir. Böğürtlen ise yüksek tansiyonu düşürmesinin yanı sıra vücudu dinlendirme görevi görür.

En faydalı besinler nelerdir?
Tarçın

Kan şekerini düşürür, hafızayı geliştirir, metabolizmanın yağ ve şeker seviyesini ayarladığı için kolesterolün düşürülmesinde etkilidir.

En faydalı besinler nelerdir?
Badem

Vücudun kolesterol seviyesini düzenler, düzenli tüketim ile birlikte beyin gelişimine destek olur. Fosfor içeriği ile birlikte yaşa bağlı sağlık sorunlarını engeller, kemik ve diş yapısını güçlendirir.

En faydalı besinler nelerdir?
Somon

Düşük kalori özelliği ile diyet listelerinin vazgeçilmez bir tadı olan somon, hafızayı güçlendirir ve beyin fonksiyonlarını iyileştirir. Somonun diğer bir faydası ise kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve depresyon gibi ruhsal sorunları engellemesidir.

En faydalı besinler nelerdir?
Tatlı patates

Kan şekerini düzenler; karaciğer, cilt ve prostat kanser riskini azaltır. İçeriğinde bol miktarda lif ve magnezyum barındıran tatlı patates göz ve karaciğere karşı etkili olmasının yanı sıra sindirim sistemi için de çok faydalıdır. 

En faydalı besinler nelerdir?
Karalahana 

Yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin miktarını azaltan, hücrelerin yıpranmasını engelleyen karalahana içerdiği anti-kanser bileşenleri sayesinde de tümör oluşumunu engeller.

En faydalı besinler nelerdir?
Keçiboynuzu

Antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip keçiboynuzu akciğeri temizler, kanseri önler, üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir ve yüksek lif oranları ile birlikte de mideyi ve sindirim sistemini korur.

En faydalı besinler nelerdir?
Nar ve kızılcık

Nar yorgunluğu giderir, şeker seviyesini dengeler, kanser hücrelerinin gelişmesine engel olur ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kızılcık ise idrar yolu enfeksiyonu ve kalp rahatsızlıkları konusunda etkili olmasının yanı sıra diş çürüklerini ve solunum enfeksiyonlarını engelleyen bir etkiye sahiptir.

En faydalı besinler nelerdir? Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP