USD
30°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

En çok siber saldırıya uğrayan 4. ülkeyiz

En çok siber saldırıya uğrayan 4. ülkeyiz
17 Mayıs 2016 17:51

Dünya genelinde siber terörizm alanındaki saldırılar günden güne artarken, bu saldırılara en çok maruz kalan 4. ülkenin Türkiye olduğu açıklandı.

Türk Standartları Enstitüsü Bilişim Teknolojileri Test ve Değerlendirme Başkanlığı tarafından siber güvenlik konusunda konferans gerçekleştirildi. Konferansa katılan TSE Genel Sekreteri Bozdemir yaptığı konuşmada, "Bilişim Teknolojileri Test ve Değerlendirme Başkanlığı’nın her yıl düzenlemiş olduğu Bilişim Teknolojileri Standart Konferansına ilaveten siber güvenlik konusunda düzenlemiş olduğu bu etkinlikten dolayı çalışma arkadaşlarıma ve siber teknoloji konusunda farkındalığın arttırılması konusundaki katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

SALDIRILAR DÜNYA GENELİNDE YÜZDE 81 ARTTI

Bilişimin önemini vurgulayan Bozdemir şunları söyledi: 

“Bilişim son derece önemli ancak baktığımız zaman TSE üzerine düşen vazifeyi 2012 yılında Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Merkezi’ni kurarak özellikle standardizasyon ve sertifikasyon alanında uluslararası düzeyde çalışmalarına devam etmektedir. Siber teknolojilerde yaşanan gelişmeler bilgi üretimi, depolama ve aktarımın gün geçtikçe hızlı gerçekleşmesine olanak sağlayan siber teknoloji bir yandan büyük kolaylık ve imkânlar sunarken bir yandan da yeni güvenlik tehditlerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.”

Siber terörizm ve bilişim alanında yapılan saldırılara dair bilgiler aktaran Bozdemir, “Dünya genelinde saldırıların yüzde 81 oranında arttığı ve Türkiye’nin bu saldırılara en çok maruz kalan 10 ülke baz alındığında 4. Sırada olduğu görülmektedir” diye konuştu.

İşte Hackerların yeni yöntemi

İşte Hackerların yeni yöntemi

“BEYAZ ŞAPKALI HACKER’LAR” GELİYOR 

"Dünyada büyük ülkeler siber güvenlik konusunda büyük yatırımlar yapmakta, AR-GE çalışmaları gerçekleştirmekte ve siber ordular yetiştirmektedir" diyen Genel Sekreter Bozdemir, şunları ifade etti:

“Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı bünyesinde vermiş olduğumuz “Beyaz Şapkalı Hacker” sızma test uzmanı eğitim ve sınavları hakkında bilgiler sunulacaktır.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP