USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Dursun Özbek'e şok! Sen giremezsin diyerek almadılar

Dursun Özbek'e şok! Sen giremezsin diyerek almadılar
01 Nisan 2016 07:12

Galatasaray Başkanı Dursun Aydın Özbek, CEV Kupası final maçı için Rusya'ya gidemedi.

Rus Konsolosluğu, ülkelerine gelecek sarı-kırmızılı kafileyi 30 kişi ile sınırlandırdı, listeyi günler önce aldı. Bu işlemin teleks yolu ile yapılmasını isteyen Ruslar, ilk maç sonrası vizeye başvuran Dursun Özbek ile bazı yöneticileri geri çevirdi.

RUS YETKİLİLERDEN DURSUN AYDIN ÖZBEK'E ŞOK!

Ruslar siyaseti spora karıştırmaya devam ediyor. Voleybol CEV Kupası finalinde Dinamo Krasnodar ile Galatasaray Daikin arasında yarın oynanacak rövanş mücadelesi öncesi Rus yetkililer sarı-kırmızılılara her türlü zorluğu çıkardı.

İstanbul’daki Rus Konsolosluğu ilk olarak final için ülkelerine gelecek Galatasaray kafilesini 30 kişi ile sınırlandırdı. Bu da yetmezmiş gibi bu liste günler öncesinden istendi. Üstelik Ruslar listenin kendilerine teleks yoluyla iletilmesini de isteyerek, Galatasaraylı yetkilileri bir hayli terletti. Çünkü bu dönemde teleks bulmak kolay değildi!

LİSTE DIŞINDA KİMSEYE VİZE VEREMEYİZ DEDİLER

İş bununla da kalmadı. İstanbul’da Galatasaray’ın 3-2 kazandığı maçın ardından rövanşı izlemek için Başkan Dursun Özbek ve bazı yöneticiler kafileyle beraber Rusya’ya gitme kararı aldı. Ancak Ruslar’dan “Liste üzerinde oynama yapılamaz. Bu yüzden daha önce belirtilen kişiler dışında kimseye vize vermeyiz” karşılığı geldi.

Ruslar’ın bu katı tutumu üzerine Özbek ve diğer yöneticiler bireysel olarak vize başvurusunda bulunmadı. Sarı-kırmızılılar dün gece Rusya’ya giderken kafilede yönetici olarak sadece Şube Sorumlusu Ali Yüce yer aldı.

RUSLARIN KUPAYI KAYBETME KORKUSU VAR

Yönetim özellikle Rus basınında ilk maçta fair-play kuralları dışında davranışlar olduğu yönündeki iddialara sert çıktı. Yapılan yazılı açıklamada, “Rus oyuncu Tatiana Kosheleva tarafından sosyal medya kanalıyla başlatılan karalama kampanyası, Rus basınında abartılarak sürdürülüyor. Kupayı kaybetme korkusunu Galatasaray’ın hırsı ile fazlasıyla hisseden Rus spor medyası, başta siyaset gibi saha dışı unsurları oyunun içine çekerek yalanlar üzerine kurulu planlı bir saldırı stratejisi ile hareket ediyor. Maçı sahada değil de saha dışında kazanmak için fair play ruhundan uzak bir mücadele yürütülüyor” denildi.

PUTİN'İN SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA VAR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitriy Peskov konunun takipçisi olduklarını açıkladı. Devletin zirvesine kadar uzandığı görülen gelişmelerle ilgili olarak Peskov, “İnanması zor olsa da eğer bu anlatılanlar gerçekten olduysa, o zaman bizim de resmi bir tepki koyma ihtimalimiz doğuyor” diye konuştu.

TÜRKLER KÜFÜRLÜ TEZAHÜRATTA BULUNDU İDDİASI

İstanbul’da oynanan ilk maçta yaşananlarla ilgili Ruslar şikayetçi oldu. Rus voleybolcu Tatiana Kosheleva’nın yaptığı açıklamaların ardından harekete geçen Rusya Voleybol Federasyonu (RVF), CEV’in kapısını çaldı. Kosheleva, Galatasaray taraftarının kendilerine küfürlü tezahüratta bulunup, yabancı madde attığını belirtmiş, antrenör Ataman Güneyligil’in orta parmak hareketi yaptığını öne sürmüştü.

YAŞANANLARI CEV'E RAPOR ETTİK

RVF Başkanı Stanislav Shevchenko “Yaşananları CEV’e rapor ettik. Olan biten her şeyin video kayıtları elimizde mevcut. Bizim takımlarımız Türk takımlarıyla sık sık maçlar oynuyor ve deplasmanlardaki maçlarda ev sahibi ekip güvenlik dahil tüm sorumluluklarını yerine getiriyordu. Ancak Krasnodar maçında taraftarlar oyunun tüm güzelliğini bozdu” dedi.

(Skorer)

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP