USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Chrome o işlevi kaldırıyor

Chrome o işlevi kaldırıyor
02 Mayıs 2016 23:19

Google Chrome, Birleştirilmiş sekmeler işlevini bir sonraki sürümünde kaldıracak. Fakat birleştirilmiş sekmeleri geri getirmenin bir yolu var...

Dünya çapında en çok kullanılan arama motorlarından Google Chrome, yeni sürümünde değişikliğe gidecek. Chrome, birleştirilmiş sekmeleri kapatacak. Fakat, bunu geri getirmenin bir yolu var... 

İŞTE ETKİN HALE GETİRMENİN YOLU

Root'lu bir telefona sahipseniz ve Xposed Framework'ü kullanıyorsanız, geliştirici ssrij tarafından oluşturulan bu modül ile işlevi tekrar etkin hale getirebilirsiniz. Modül, "sekme birleştirme" işlevi Chrome Dev ve Chrome Beta sürümlerine geri getirebiliyor. Modülün yaptığı, Google'ın henüz uygulamanın içerisinden kaldırmadığı birkaç satır kodu etkin hale getirmek. 

BİRLEŞTİRİLMİŞ SEKME NE İŞE YARIYORDU?

Mobil Chrome'da yer alan bu işlevi etkin hale getirdiğinizde sekmeleriniz, telefonunuzun "Son uygulamalar" ekranında tek tek görünmeye başlıyor. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi işlev, geliştirici sürümlerinden kaldırıldığı için yakında final sürümden de kaldırılacak gibi görünüyor.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP