USD
29°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Çete liderlerinden Duterte'yi öldürene ödül!

Çete liderlerinden Duterte'yi öldürene ödül!
09 Haziran 2016 13:05

Filipinler'in yeni devlet başkanı Duterte'nin suçluları öldürene para ödülü açıklamasına çete liderlerinden cevap geldi. Duterte'yi öldürene ödül var.

Filipinler'in yeni lideri Rodrigo Duterte'nin geçtiğimiz günlerde halka yaptığı 'uyuşturucu liderlerini öldürün, size ödül vereceğim' çağrısının ardından, çete liderlerinden karşılık geldi.

Dailymail'in haberine göre çete liderleri, Filipinlerin lideri Duterte'yi öldüren kişiyi yaklaşık 433 bin dolarla ödüllendireceğini açıkladı.

SEÇİM KAMPANYASI

Duterte, seçim kampanyası boyunca suç oranı oldukça yüksek olan Filipinler'de suç karşıtı kampanyasıyla öne çıkmış ve bunun 'kanlı bir savaş olacağını söylemişti. Uyuşturucu çetesi liderlerini öldürenlere yaklaşık 107 bin dolar ödeyeceğini söyleyen Duterte, madde bağımlıların ise tedavi edilemeyeceğini söylemiş ve 'Sizi öldüreceğim' demişti.

İnsan hakları örgütleri Duterte'nin yürüttüğü politikayı eleştirirken, bunun çok tehlikeli sonuçları olabileceği konusunda da uyarı bulunuyor.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP