USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Çaykur'dan rekor yaş çay alımı

Çaykur'dan rekor yaş çay alımı
14 Haziran 2016 01:10

Çaykur, 3 Mayıs tarihinde başlattığı ilk sürgün döneminde bugüne kadar üreticilerden 230 ton yaş çay aldığını açıkladı.

Ünlü yaş çay üretim fabrikası Çaykur, yaş çay alımlarında sona gelinen ilk sürgün döneminde üreticilerden 230 bin ton yaş çay satın aldı.Konuyla ilgili açıklama yapan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 3 Mayıs tarihinde başlayan kampanyanın ilk sürgün döneminde üreticilerden bugüne kadar 230 bin ton yaş çay alımı yapıldığını söyledi.

"VATANDAŞIMIZ SAHİP ÇIKIYOR"

Sütlüoğlu, “Yaş çayda randevulu sistemle alım yapıyoruz. Eğer bu sistemi kullanmasak, ‘randevu gününde çayını getirmeyenin kotası yanar’ demeseydik fabrikalar atıl kalırdı. Ne kadar kapasitemiz varsa o kadar çay alıyoruz. Bu çay gelmezse fabrikalar ne olur? Randevulu çay alım sistemi üretici için huzur demektir. Randevulu sistemin zorlanması düzeni bozar ve kurumu sıkıntıya sokar. Buna izin vermiyoruz. Randevulu sistem devrim niteliğinde üretici lehine getirilen bir uygulamadır. Bu uygulamaya herkes uymalıdır. Bunu bozarsak eski kargaşaya döneriz. Eskiden alınan çaylar denize dereye dökülüyordu. Bunu unutmamak lazım. Vatandaşımız bu siteme sahip çıkıyor” dedi.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP