24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

24 Haziran seçimlerinde son anket neyi gösteriyor?

24 Haziran seçimlerinde son anket neyi gösteriyor?
19 Mayıs 2018 03:24

REMRES Araştırma Firmayı’nin anket çalışmasında 3653 şahsa “İkinci tura Erdoğan ile İnce kalırsa seçiminiz ne olur?” diye soruldu.

REMRES Araştırma Firmayı’nin anket çalışmasında 3653 şahsa “İkinci tura Erdoğan ile İnce kalırsa seçiminiz ne olur?” diye soruldu. İşte anket neticelerine göre Milliyetçi Hareket Partisi, AKP, CHP, HDP, İYİ PARTİ’nin rey oranları ve Meral Akşener, Muharrem İnce ve Recep Tayyip Erdoğan’ın rey oranları…

Remres Kamuoyu Araştırma ve Danışmanlık firmayı “Erken Tercihe Doğru” başlıklı mayıs ayı anketine söyledi. ‘Cumhur İttifakı’ ve ‘Halk İttifakı’ arasındaki farkın eksildiği görüldüğü ankette HDP’nin barajı geçtiği görülüyor. 6-9 Mayıs tarihleri arasında 28 şehirde 3653 birey ile yapılan anket neticelerine göre, AKP’nin reylerini artırma trendine girdiği görülüyor.

17szt04b_ant_ist_izm_ank_adn_trbyenisiyah
 

Milliyetçi Hareket Partisi KAN KAYBEDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kan kaybetmeye devam ettiği gözlemlenen ankette, CHP’nin Muharrem İnce adını söylemesi ile gidişat “durağan”dan “pozitif”e doğru evrilmiş vaziyette. HDP de kemik reylerini koruma mevzusunda en kararlı seçmen grubuna sahip görünüyor. Bu pazar tercih olsa tereddütler dağıtıldıktan sonra neticeler şöyle oluyor: Tayyip Erdoğan: %42.1, Muharrem İnce: %24.1, Meral Akşener: %17.1, Selahattin Demirtaş: %12.6, Temel Karamollaoğlu: %3.9, Doğu Perinçek: %0.2. Seçmenlere “Cumhurbaşkanlığı tercihinin ikinci turuna Erdoğan ile İnce kalırsa seçiminiz ne olur?” diye de soruldu. Cevaplar şöyle: Erdoğan: %41.8, İnce: %41.3, Tereddütler: %10.2, Rey yok: %6.7.

İKİNCİ TURA MUHARREM İNCE KALIRSA…

Ankete göre HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a ilk turda rey veren seçmenler, Demirtaş ikinci tura kalamadığı için Muharrem İnce’ye yöneliyor.

Kaynak: www.sozcu.com.tr

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP