USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Bu görüntüler Rusya'yı ayağa kaldırdı! 'Gerekirse...'

Bu görüntüler Rusya'yı ayağa kaldırdı! 'Gerekirse...'
30 Mart 2016 13:33

Galatasaray Daikin ile Dinamo Krasnodar arasında dün oynanan voleybol maçı sırasında çıkan olaylar Rusya'yı ayağa kaldırdı.

Galatasaray Daikin ile Rus ekibi Dinamo Krasnodar arasında dün oynanan voleybol maçı Rusya'yı ayağa kaldırdı. Burhan Felek'teki mücadelede sarı-kırmızılı takımın taraftarlarının Rus voleybolculara kötü muamelede bulundukları öne sürüldü. 

GALATASARAY MAÇINDA GÖRDÜKLERİM BENİ ŞOK ETTİ
 
Krasnodar ve Rus Milli Takımı'nın önde gelen oyuncularından olan Tatiana Kosheleva sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalar yaptı. 2 Nisan'da Rusya'da oynanacak rövanş öncesinde 27 yaşındaki yıldız voleybolcu şunları söyledi: 
 
 "Tüm hayatım boyunca herkesi sevdim ve dünyadaki herkese saygı duydum. Benim için insanın ülkesi, ırkı, derisinin rengi veya dini inancı önemli değildir. Her zaman başkalarına saygı duymamız gerekir. Ancak Galatasaray ile olan maçımızda gördüklerim beni korkuttu ve şok etti.  

TRİBÜNLERDEN KAFAMIZA YABANCI MADDE FIRLATTILAR
 
Sarf ettikleri sözler ve yaptıkları hareketlerle bize nefret kustular. Tribünden kafamıza çer çöp, yabancı madde fırlattılar. En büyük şok ise Galatasaray hocasının bize karşı yaptığı el hareketi oldu. İnsanların bunun spor olduğunu unutmaması gerekir. Bu yaşanan sahneler gibi değil, keyif veren bir şey olması gerekir". 
 
RESMİ OLARAK TEPKİ KOYABİLİRİZ
 
Rusya'yı ayağa kaldıran oyuncunun açıklamaları devlet meselesi haline geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in basın danışmanı Dmitriy Peskov, "Konuyu titizlikle inceliyoruz. Henüz  farklı kaynaklardan doğrulayamadık. Eğer bu tip şeyler gerçekten olduysa, sporculara yakışmayan bu hareketler için resmi bir tepkide bulunabiliriz" ifadelerini kullandı.    

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP