USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Bilgisayarlarınız yanmasın! İşte yapılması gerekenler

Bilgisayarlarınız yanmasın! İşte yapılması gerekenler
15 Mayıs 2016 01:15

Yaz aylarının yaklaştığı dönemde, bilgisayar yangınlarının çoğalması olası görülüyor.

Türkiye'deki milyonlarca bilgisayar kullanıcısının en çok korktuğu şeylerden biris de  bilgisayar donanımlarının yanması sonucu çıkabilecek olası yangın.

Yaz mevsiminin iyice yaklaştığı şu günlerde, aşırı sıcaklardan etkilenen elbette sadece biz değiliz. Bilgisayarlar da aşırı sıcaklardan son derece olumsuz yönde etkilenen cihazlardan biri. İster masaüstü PC, ister laptop olsun, sıcaklık her iki sistemin de baş düşmanı. Aşırı sıcakların bilgisayarların içerisinde bulunan pek çok donanıma ciddi hasarlar verebildiği bir gerçek. Donanımların sıcaklardan etkilenmesiyle kullanıcılar, önce sistemlerini daha düşük performansta kullanmaya başlarlar. Ancak durumun vahimleşmesi, bilgisayarların içerisinde bulunan herhangi bir donanım bileşeninin aşırı sıcaklardan fazlasıyla etkilenerek servis dışı kalması, yani tamamen bozulmasıdır.

Bilgisayarınızı kısa süreli kullanıyorsanız, aşırı sıcakların bilgisayarınız için ciddi bir tehdit unsuru olmayacağını şimdiden belirtelim. Bu nedenle aşırı sıcaklara, daha çok bilgisayarların başında uzun zaman geçiren kullanıcıların dikkate alması gerekiyor.

Her ne kadar son zamanlarda sıvı soğutma sistemleri kullanılmaya başlansa da, pekçok kullanıcı soğutma için halen geleneksel fanları kullanıyor. Bu yazımızda, fanlar yardımıyla soğutulan bir sistemi, nasıl "soğuk tutabileceğinizden" bahsedeceğiz.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
alp urungu

4yıl önce

Haberin devamı yok.