24°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Begüm Kütük Yaşaroğlu

Begüm Kütük Yaşaroğlu
24 Mayıs 2016 13:45

27 Ağustos 1980 yılında İzmir'de doğan Begüm Kütük Yaşaroğlu, Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

İlk eğitimini Namık Kemal İlkokulu'nda, orta ve lise eğitimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamlayan Begüm Kütük Yaşaroğlu, Lisans eğitimi için Fransa Nancy 2 Ünivesitesi Medya ve İletişim bölümünü tercih etmiştir.

Oyunculuk kariyerine TV dizileriyle başlayan sanatçı televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filmlerinde ve çeşitli kısa filmlerde rol aldı. Rol aldığı Mar filmi Siyad Film Festivali En İyi Film Ödülü, Malatya Film Festivali Jüri Özel Ödülü, İskenderiye Uluslararası Film Festivali En iyi Film Ödülü'ne layık görüldü.

Çalıkuşu adlı dizide Neriman karakterini canlandıran Yaşaroğlu, Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide Defne karakterini canlandırmıştır.

Sineshow isimli bir sinema programı hazırlayıp sundu. 2010-2011 senesinde rol aldığı Olağan Mucizeler tiyatro oyununda canlandırdığı Joy karakteri ile Direkler Arası Seyirci Tiyatro Ödülleri'nde, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne layık görüldü. İnönü Üniversitesi Kısa film Festivali, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışması'nda jüri görevini üstlendi. Yurt dışında yayınlanan Orange GSM reklam filmi, Türkiye'de ise Bosch, Samsung, Sarelle reklam kampanyalarında rol aldı.

Begüm Kütük, 16 Eylül 2010 tarihinde Penguen dergisinin çizeri Erdil Yaşaroğlu ile evlendi.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP