USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

122 bin kayyım atandı

122 bin kayyım atandı
23 Nisan 2018 04:34

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'ın sual önergesine cevap veren Başbakan Destekçisi Mehmet Şimşek, bin 20 firmanın TMSF'ye devredildiğine söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'ın sual önergesine cevap veren Başbakan Destekçisi Mehmet Şimşek, bin 20 firmanın TMSF'ye devredildiğine söyledi. İşletmelerin toplam mali büyüklüğü de 46.8 milyar TL'ye erişti.

BUGÜNE KADAR 2 FİRMA 253 MİLYON LİRAYA SATILDI

Şimşek'in verdiği bilgiye göre, duruşma ve dominantlık kararlarıyla FETÖ/PDY ile iletişimli bin 20 firmada kayyımların yetkileri TMSF'ye devredildi. Toplam 49 bin 925 bireyin istihdam edildiği bu işletmelerin özkaynak toplamı takribî 19.7 milyar TL olurken, cirolarının toplamı da takribî 17.6 milyar TL oldu. Bugüne kadar bu kapsamda satılan işletmelerin rakamı iki olurken, satış meblağı ise takribî 253 milyon TL olarak tanımlandı.

122 BİREYİN MAL VARLIĞINA DA KAYYIM ATANDI

Şimşek, sual önergesine verdiği cevapta TMSF'nin tasfiyeye karar verdiği ve tasfiye sürecini bitirdiği firma rakamının da bir olduğunu belirtirken, bu firmanın tasfiyesi sebebiyle işsiz kalan bireyin ise bulunmadığı bilgisini paylaştı. Bu süreçte 122 bireyin mülk varlığına da TMSF kayyım olarak atandı.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP