USD
13°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Avrupa Birliği üyeleri ABD’nin çelik tarifelerine karşı misilleme yaptı - Dünya ve Posta

Avrupa Birliği üyeleri ABD’nin çelik tarifelerine karşı misilleme yaptı - Dünya ve Posta
14 Haziran 2018 16:30

Avrupa Birliği ülkeleri, Perşembe günü Washington 'un AB çelik ve alüminyum fiyatlarını Haziran ayının başında tarifesiyle vurduktan sonra 2,8 milyar avro (3,3 milyar $) ABD ürününe ithalat vergisi koyma planını oybirliğiyle desteklediler.

Avrupa Birliği ülkeleri, Perşembe günü Washington 'un AB çelik ve alüminyum fiyatlarını Haziran ayının başında tarifesiyle vurduktan sonra 2,8 milyar avro (3,3 milyar $) ABD ürününe ithalat vergisi koyma planını oybirliğiyle desteklediler. p >

Önlemlerin yine de 20 Haziran 'da yapılması planlanan Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Kararlar Haziran ayı sonlarında veya Temmuz ayı başlarında yapılmalı.

Avrupa Komisyonu 25 portakal suyu, bourbon, kot pantolon, motosiklet gibi ABD mallarının yüzde 6,4 milyar avrounu etkileyen yasadışı ABD faaliyeti olarak gördüğü ABD mallarına verilen yüzde vergileri.

< div id = "c-ad - flex-gpt-1">

Hikaye reklamın altında devam ediyor

div> div> div> div> < / div>

ABD Başkan Donald Trump, Avrupa Birliği, Kanada ve Meksika'dan çelik üreterek Haziran ayının başında yüzde 25'e varan tarifeler ve alüminyum tedarik etti ve Mart ayından bu yana uygulanan muafiyetleri sona erdirdi.

1 Temmuz tarihinden itibaren 16.6 milyar dolarlık ABD $ değerinde ($ 12.9 milyar) ABD ihracatına misilleme vergisi uygulayacak. Meksika, geçtiğimiz hafta çelikten domuz ve böreğe kadar Amerikan ürünlerine tarife koydu.

div >

Seçilmiş olan ürünlerden bazıları, Kasım ayında yapılan sıcak seçimlerdeki Kongre odalarının kontrolünü elinde tutmak isteyen üst düzey Cumhuriyetçilerin durumunu hedeflemek için tasarlandı.

Avrupa Komisyonu da yasal bir sorun başlattı Dünya Ticaret Örgütü'nde ABD tarifelerine karşı. Buna ek olarak, AB üyesi olmayan ihracatçılar başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı ürünü yönlendirdiği için Avrupa'ya çelik ve alüminyum ithalatında artışa engel olacak önlemlerin gerekliliğini değerlendiriyor.

Geçici “koruma” önlemleri muhtemelen Temmuz ayında gelmek.

Kaynak: www.theglobeandmail.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP