USD
29°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Ateşkese rağmen 3 Azeri asker şehit oldu!

Ateşkese rağmen 3 Azeri asker şehit oldu!
04 Nisan 2016 08:01

Azerbeycan tek taraflı ateşkes ilan etmesinin ardından Ermenistan bu karara uymadı. Ermenilerin karşı ateş açması sonucu 3 Azeri askeri şehit düştü.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında devam eden  çatışmalarda Azerbaycan ordusundan üç asker hayatını kaybetti. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan'ın dün  karşı atakları durdurma kararını açıklamasına rağmen Ermenistan'ın tansiyonu  artırmaya devam ettiği belirtildi.

Ermeni güçlerinin, kaybettikleri bölgeleri geri almak için cephe  hattının Ağdere, Terter, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde Azerbaycan mevzilerine  saldırdığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi.

ATEŞKESİ DİNLEMEDİLER

Açıklamada, dün gün boyu ve gece çıkan çatışmalarda Ermeni güçlerinin  çok sayıda kayıp verdiği, Ermenistan askeri araçlarının imha edildiği vurgulandı.  Çatışmalarda Azerbaycan ordusundan 3 askerin şehit düştüğü ifade edildi.

Azerbaycan ordusu, sivillerin can güvenliğinin temin edilmesi için 1  Nisan'da operasyonlara başlamış, bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini  geri almıştı. Çatışmalarda 12 Azerbaycan askeri şehit olmuş, 100'den fazla  Ermenistan askeri öldürülmüştü.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
sezer karakoca

4yıl önce

şu ermenı pkk kafırlerıne gereken ders verılmeli selam olsun azeri türk kardeslerimize