USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Araçlar kaza anında ambulansı otomatik olarak arayacak

Araçlar kaza anında ambulansı otomatik olarak arayacak
19 Mayıs 2018 03:26

Avrupa Birliği'nde AB 31 Mart itibariyle tam yeni vasıtalarda acil vaziyetlerde otomatik arama yapacak dayanak sistemleri yer alacak. AB Kurulunun hazırladığı ve Avrupa Meclisi AP tarafından 2015 senesinde onaylanan "eCall" isimli tertip etmeyle, AB'de trafiğe çıkacak tam yeni araba, SUV v.

Avrupa Birliği'nde AB 31 Mart itibariyle tam yeni vasıtalarda acil vaziyetlerde otomatik arama yapacak dayanak sistemleri yer alacak.

AB Kurulunun hazırladığı ve Avrupa Meclisi AP tarafından 2015 senesinde onaylanan "eCall" isimli tertip etmeyle, AB'de trafiğe çıkacak tam yeni araba, SUV ve hafif kamyonetlerde acil vaziyetlerde otomatik olarak arama yapan sistemin bulunması gerekli olacak.

Araçlar kaza anında ambulansı otomatik olarak arayacak

KAZA YERİ OTOMATİK TESPİT EDİLECEK

Yeni sistemle AB ülkesi 28 ülkede bir motorlu araç kaza yaptığında, vasıtanın içindeki sistem otomatik olarak 112'yi arayacak.

Şayet yolcu bu esnada konuşacak vaziyette değilse kazanın asıllaştığı yerin bilgisi en yakın acil merkezine iletilecek. Böylece bölgeye acil servisler süratle müdahale edebilecek.

Kaynak: www.ensonhaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP