USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Araç sahiplerine kötü haber! İkisine birden zam

Araç sahiplerine kötü haber! İkisine birden zam
16 Mayıs 2018 07:07

Petrol ve dolar kurunda yaşanan çoğalış ambarda zamları da birliktesi getiriyor.

Petrol ve dolar kurunda yaşanan çoğalış ambarda zamları da birliktesi getiriyor. Salı gününden geçerli olmak üzere yapılan benzine 18, mazota 16 kuruş zammın ardından yeni bir zam lüzumu daha oluştu. 

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, dolar ve petrol maliyetlerinin yukarıya doğru hareketini sürdürdüğüne işaret eden uzmanlar, “Dolar kuru, rekor üstüne rekor kırıyor. Dolar, 4 TL 44 kuruşu gördü. Bu çoğalışla beraber benzin ve mazottaki zam lüzumu azıcık daha çoğalacak. Salı günü için benzinde 10 kuruş olan lüzum, büyümeler neticeyi bugün belki 15 kuruşa çıkacak. Sektörde, maliyetler bugüne kadar görülmediği miktarda süratle değişiyor. Bir zammı yapıyorsunuz, hemen yeni bir zam lüzumu oluşuyor” dedi.

Dolar kuru ve Brent petroldeki çoğalış sonrasında mazotta geçen hafta beklenen zam, dün yapılmıştı. Bu son çoğalışla mazot istasyonuna ve bölgesine göre değişmekle beraber benzinin litresi İstanbul’da 6.08 liradan, 6.26 liraya, mazotun litre maliyeti ise 5.51 liradan, 5.67 liraya çıkmış oldu. 14 Nisan’da 16 kuruş çoğalan benzinin litre maliyeti, 9 Mayıs’ta 2 kuruş indirilmişti.

Kaynak: www.internethaber.com

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP