USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

AEB'den ortak enerji kararı

AEB'den ortak enerji kararı
01 Haziran 2016 01:26

Avrasya Ekonomik Komisyonu Başkanı Tigran Serkisyan, AEB üyesi olan ülkeler arasında ortak enerji piyasasını oluşturma kararını aldıklarını açıkladı.

Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Beyaz Rusya, Tacikistan ve Özbekistan ülkelerinin oluşturduğu Avrasya Ekonomi Birliği'nde ortak enerji piyasası oluşturulma kararı alındı. Avrasya Ekonomik Komisyonu Başkanı Tigran Sarkisyan, 2025 yılından itibaren Avrasya Ekonomik Birliğine (AEB) üye devletler arasında ortak enerji piyasasının oluşturulacağını bildirdi. 

"MİKTAR KISITLAMASIOLMAKSIZIN PETROL ALINABİLECEK"

Serkisyan, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Akorda Sarayı'nda AEB Devlet Başkanları Toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında, ortak petrol ve petrol ürünleri piyasasını oluşturma düşüncesinin AEB devlet başkanları tarafından kabul edildiğini belirterek, “Buna göre enerji şirketleri herhangi bir ayrımcılık yapılmadan, ortaklarının petrol altyapısına erişebilecek, ayrıca ihracat vergisi ve miktar kısıtlamaları olmaksızın piyasa fiyatında petrol ve petrol ürünlerini satın alabilecek.” dedi.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP