USD
10°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

AB'den yeni Mavi Kart kararı

AB'den yeni Mavi Kart kararı
07 Haziran 2016 22:49

Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa'da kalifiye iş gücünü arttırmak amacıyla Mavi Kart alımını kolaylaştıracak. Komisyon Mavi Kart teklifini sundu.

Avrupa'da kalifiye iş gücünü arttırmak amacıyla AB komisyonu, Mavi Kart alımının kolaylaştırılması adına teklif açıkladı. Komisyonun Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos, düzenlediği basın toplantısında, ABD’deki Yeşil Kart uygulamasının benzeri olan AB’deki Mavi Kart uygulamasının etkinliğini arttırmak için revize edilmesine yönelik düzenleme teklifini AB Komisyonu adına duyurdu.

"ÇALIŞAN NÜFUS 20 MİLYON AZALACAK"

Avramopoulos, Avrupa'da son dönemde sığınmacı konusu gündemde olmasına rağmen yasal göçmen meselesinin de çok önemli olduğunu belirterek, "AB olarak özellikle sağlık ve bilişim teknolojileri (IT) gibi sektörlerde eleman eksikliği yaşıyoruz. Mevcut durumda vatandaşlarımızı yetiştirsek bile bu yeterli olmaz. AB'nin önümüzeki 20 yılda çalışan nüfusu 20 milyon azalacak." dedi.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP