USD
19°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

51. Bölge nedir?

51. Bölge nedir?
13 Haziran 2016 12:21

51. Bölge ABD’nin sır gibi sakladığı, bilindiği kadarı ile bir askeri üs olan, buna inanmayanlar tarafından ise UFO teorilerine konu edilen bölgedir

51. Bölge etrafında girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahiptir yazıyor. Her tarafı güvenlik kameraları ile çevrili. Kimse bu üssün 30 mil (48 km) yakınına yaklaştırılmıyor. Peki 51. Bölge neden bu kadar gizli tutuluyor?

Bu bölge ile ilgili UFO teorilerinin çıkış kaynağı ilk olarak 1947 Temmuz ayında Roswell’e düştüğü iddia edilen UFO olayıdır. Uzaylılarının teknolojisinin Amerika tarafından alınarak burada geliştirildiği teorileri ortaya atıldı. Diğeri ise daha önce bu bölgede çalışan bilim adamı Boyd Bushman ile ilgilidir. Uzaylıların fotoğrafı olduğunu iddia ettiği fotoğrafları yayınlayan bilim adamı bu bölgede uzaylıların yapısı ile ilgili çalışma yapıldığını söyledi. ABD ise bunun üzerine açıklama yapmadı.

CIA tarafından yayınlanan rapora göre ise burası hükümetin gizli U-2 casus uçak programının bir parçası. Teorisyenler ise uçak pistlerinin kullanılamaz durumda olduğunu ve yapılan açıklamaya inanmadıklarını belirtiyorlar. 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP