USD
26°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

2016 Macbook inceleme

2016 Macbook inceleme
26 Nisan 2016 09:22

Apple'ın merakla beklenen ürünlerinden yeni MacBook, oldukça güçlendirilmiş SSD performansına rağmen negatif yönleri ile de dikkat çekiyor.

Apple, yenilenmiş 12-inç Retina MacBook'unu geçen hafta duyurmuş ve sahip olduğu yenilikler çok konuşulmuştu. Yeni cihaz hakkında yapılan yorumlar ve genel düşünceler olumlu ve olumsuz yönleriyle karşınızda.

Öncelikle 2016 MacBook'un görsel tasarımı 2015 MacBook ile tıpatıp aynı. Bu nedenle yeni MacBook ile bir öncekini ayırt etmek için, yeni Rose Gold modeli hariç modeller için, cihazları kullanmanız gerekiyor.

DAHA İYİ PERFORMANS

Cihazın özellikleri arasında en dikkat çekici olan ise, SSD performansı olarak göze çarpıyor. Önceki modele göre SSD performansı dikkate değer bir şekilde artmış. Ayrıca geliştirilmiş Skylake işlemci, daha iyi grafikler ve daha uzun pil ömrü ile orta ve ileri düzey kullanıcıların oldukça memnun kalacağı bir dizüstü ortaya çıkmış. 

Engadget 'den Dana Wollman, yeni MacBook'un %25 daha iyi grafik performansı gösterdiğini ve daha uzun pil ömrü ile cihazın oldukça olumlu olduğu yönünde yorumlarda bulundu. SSD 1.2 GHZ 512 GB değerlerine sahip cihazın yaklaşık 950 MB/s okuma ve 850 MB/s yazma hızında çalıştığını ve bu değerlerin müthiş olduğunu belirten yorumcu geçen yılki modele göre okuma hızının oldukça geliştiğini, yazma hızının ise neredeyse iki katı olduğunu belirtiyor.

TASARIM GELİŞTİRME

2015 MacBook'unun en fazla eleştirilen yönlerinden biri, sadece 1 adet USB girişinin bulunmasıydı. Bu konuyada el atan Apple, ekstra USB girişi ekleyerek kullanıcıları az da olsa memnun etmiş görünüyor. Bunun yanında bir diğer sorunlardan FaceTime kameranın da geliştirilmiş olması cihazın bir diğer pozitif yönü olarak değerlendiriliyor. 

Sadece Haber

 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP