USD
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

1 Milyar Dolar Yatırımla Mersin'e İkinci Belek Kuruluyor

1 Milyar Dolar Yatırımla Mersin
21 Nisan 2018 15:49

Yeniden Yapılanma Bakanı Lütfi Elvan Mersin'in Tarsus ilçesindeki Kazanlı bölgesine 1 milyar dolarlık yatırım yapılacağını açıkladı. 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLA İKİNCİ BELEK GELİYOR CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Kalkınma Bakanı Lütfi .

Yeniden Yapılanma Bakanı Lütfi Elvan Mersin'in Tarsus ilçesindeki Kazanlı bölgesine 1 milyar dolarlık yatırım yapılacağını açıkladı.

1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLA İKİNCİ BELEK GELİYOR

CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Mersin'in Tarsus ilçesindeki Kazanlı bölgesine 1 milyar dolarlık yatırım yapılacağını açıkladı. Bakan Elvan, yatırım yapılacak bölgenin Türkiye'nin ikinci Belek'i olacağını söyledi.

5 BİN KIŞILIK İSTİHDAM YARATACAK

İşte Elvan'ın açıklamaları:

"Türkiye'nin ikinci Belek'i olacak bir yer. Tarsus Kazanlı bölgesi, 10 km sahili olan arkası iyice ağaçlık ve turizm açısından epeyce çekici bir yer. Türk yatırımcılar oraya 1 milyar dolarlık bir yatırım yapacaklar. Yeni Belek olacak. Kazanlı Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi diyoruz. Hemen başvuru formu projelerine başlandı, bu sene temelini atacağız. Türkiye için son derece kayda değer bir yatırım. 8000 yatak kapasiteli bir yatırım. Oteller, golf sahaları olacak bir alan. 5 bin doğrudan istihdam yaratacak. Çok önemli bir katkı maddesi getirecek Türkiye ekonomisine. O bölgenin de turizm açısından gelişmesine çok katkı sağlayacaktır."

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP